Kniha Dr. Mary Staggs Mrtvé zóny v nás

Podle posledních zpráv od Dr. Mary Staggs se právě připravuje vydání v Anglii a ve Španělsku. Jakmile budeme mít k dispozici finální text, který paní doktorka rozšiřuje o další kapitoly, dokončíme práce na českém vydání a budeme vás informovat.

O čem budou Mrtvé zóny v nás?
V úvodu se seznámíme s existencí stále rozpínavějších a škodlivějších mrtvých zón uvnitř lidského těla. Ukážeme vám, co jsou, proč vznikají a co je nejdůležitější - co proti nim můžeme udělat.
Uvědomění si existence mrtvých zón není nic nového, ačkoli názvosloví a technologie užívané pro jejich detekci nové jsou. V průběhu věků, dokonce tisíce let před Kristem, existují doklady o postupech ke zlepšení zdraví a k boji s nemocemi. Některé tak barbarské, jako pití poháru čerstvě prolité krve poražených gladiátorů a jiné založené na půstu a očistě těla. Ale jeden směr myšlení, který se vynořil, stále přetrvává - hovoří o tom, že lidské tělo má vrozenou schopnost k tomu, aby se čistilo, opravovalo a znovu budovalo, jestliže je mu poskytnuta ta správná informace a základní materiál.
Je zde ke zvážení: (1) My všichni máme stejnou vnitřní sílu k tomu, abychom měli a těšili se ze zdravého těla plného energie, ale ne všichni jsme ochotni změnit stravovací zvyklosti a životní styl. (2) Další, co si musíme uvědomit, je, že být nemocný znamená výdej enormního množství těžce vydělaných peněz; doktoři a poplatky za ošetření, léky, čas, kdy nepracujeme atd. Doporučujeme našim pacientům udělat investici do prevence nemoci (jedná se o krátkodobou investici s dlouhodobými výhodami). A jestliže jste již nemocní, uvědomit si, co můžete udělat pro zlepšení svého stavu. (3) Abyste udělali tuto investici, musíte vědět o co se jedná, a hlavně, co se děje uvnitř vašeho těla. Ne všichni můžeme být biologové, vědci, patologové, odborníci na výživu atd.. Ale jsou zde základní principy, které je potřeba znát.

Vzhledem ke složitosti současných zdravotních potíží a moderního životního stylu může nalézání odpovědi na otázky co, kde a kdy, vypadat jako detektivka od Agathy Christie. Díky vzdělávacím programům v tisku a v televizi si dobře uvědomujeme důležitost skladby naší výživy, kvality potravin a vody, význam cvičení a hygieny - to jsou základní ingredience vylepšení a udržení zdraví. Ale jsou i další okolnosti, které musíme vzít v úvahu.
Během mnoha let výzkumů, studia i praxe jsme byli doslova ohromeni vlivem správného toku tělesných tekutin na stav našeho těla. Mnohé o tom již bylo řečeno v lékařských knihách, zvláště v těch souvisejících s alternativní medicínou.
Nemoc může začít potížemi fyzické, chemické nebo emocionální povahy, nicméně si musíme uvědomit, že každý den jíme a naše strava má prvořadý význam. Naše potraviny jsou příliš průmyslově zpracované, příliš slané, obsahují příliš mnoho konzervačních prostředků a ještě jsou zabaleny v obalech z hliníku. Je na tom něco divného, že trpíme elektrolytickou nerovnováhou? A zde musíme zdůraznit hlavní faktor zdraví, jímž je …elektrolytická rovnováha. Naučíme se, jak máme rozumět vztahům této rovnováhy s vývojem mrtvých zón. Řekneme si, co je možno poznat a učinit z hlediska každodenní praxe a jaké podniknout preventivní kroky pro dosažení lepšího zdraví. Nikdy není příliš pozdě začít se učit, zvláště když to může přinést prospěch našim blízkým nebo přímo nám.

Úryvek z rozhovoru s Dr. Mary Staggs pro seriál v měsíčníku REGENERACE. Dějiny vnímání detoxikace, základní principy, filosofie a možnosti, využití detoxikačního přístroje v péči o zdraví člověka.

aktualizace 12/2011: kniha dostupná v anglickém jazyce jako e-book, jednáme o autorských právech

Home > Kniha Dr. Mary Staggs Mrtvé zóny v nás
Mary Staggs